انصراف از تحصیل و دانشگاه

  • از مهم ترین جنبه های اهمیت قوانین انصراف از تحصیل و دانشگاه مجوز شرکت در کنکور سراسری ، خسارت و جریمه انصراف از دانشگاه و شرایط تحصیل مجدد دانشجو های انصرافی بوده است. از آنجایی که قوانین مربوط به انصراف از تحصیل و دانشگاه جزو آیین نامه های دانشجویی محسوب می شود در این مقاله سعی کردیم موارد مهم قوانین انصراف از تحصیل و دانشگاه را شرح دهیم.و همچنین از آنجایی که جریمه انصراف از دانشگاه معمولا با تغییراتی در طول سال های متوالی همراه بوده است

شرایط انصراف از دانشگاه برای شرکت مجدد در کنکور سراسری

  • اگر دفترچه کنکور سراسری 98 را مطالعه کرده باشید در آن به اجبار انصراف از تحصیل تا 30 بهمن برای شرکت مجدد در کنکور سراسری اشاره شده است . اولا باید ذکر کنیم که این اجبار صرفا برای دانشجویان دانشگاه دولتی روزانه است. به این معنی که اگر در کلیه مقاطع تحصیلی ( کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری ) دانشجوی دوره روزانه هستید و قصد دارید در کنکور سراسری ثبت نام کنید باید تا زمان ثبت نام از دانشگاه انصراف دهید. مهلت انصراف برای داوطلبان ثبت نام کنکور سراسری 98 تا 25 اسفند 97 می باشد و فرم شماره 3 انصراف باید تحویل دانشگاه شود. اجباری نیست که فرم شماره 3 انصراف را حتما تا قبل اسفند 97 پر کرده باشید . همین که انصراف قطعی تایید شده باشد کافی است .
  • موضوع انصراف از دانشگاه برای کسانی که دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری هستند و قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سراسری را دارند شامل همه دانشجویان همه دوره ها می شود . یعنی چنان چه قصد دارید در کنکور کارشناسی ارشد سراسری شرکت کنید و قصد قبولی در دانشگاه های سراسری ( روزانه ، شبانه ، غیرانتفاعی ، پردیس های خودگردان ، پیام نور ، مجازی و دانشگاه آزاد را دارید ) و همزمان دانشجوی کارشناسی ارشد یا دکتری هستید باید حتما از تحصیل انصراف دهید . مهلت انصراف هم تا زمان ثبت نام است که به عنوان مثال اگر قصد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98 را دارید باید تا 10 دی ماه فرم انصراف قطعی خود را به دانشگاه تحویل دهید .

جریمه انصراف از دانشگاه

جریمه انصراف از دانشگاه با توجه به زمان انصراف و دلیل انصراف حالت های مختلفی را شامل می شود. در این قسمت صرفا به این توضیحات می پردازیم :
1.اگر قصد انصراف از دانشگاه دولتی را دارید و بعد از انصراف مجددا قصد آغاز به تحصیل در یک دانشگاه دولتی روزانه دیگر را دارید از پرداخت جریمه انصراف از دانشگاه دولتی معاف هستید.
2.جریمه انصراف از دانشگاه شبانه ، دانشگاه پیام نور  1.5 برابر شهریه ثابت می باشد.
3.جریمه انصراف از دانشگاه غیر انتفاعی ( شهریه ثابت یک ترم + 7 واحد درسی ) می باشد .
4.جریمه انصراف از دانشگاه آزاد ( تعداد نیم سال های ثبت نام شده – 8 ) . ( نصف شهریه ثابت ) .
5.جریمه انصراف از پردیس های خودگردان معادل پرداخت شهریه ثابت ترم های باقیمانده است که رقم بسیار قابل توجهی است

بانک کتاب البرگ Review by

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Solve : *
3 + 24 =


فهرست